BOUDA

PřimdaKalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

Plžík s Borůvkou se opět vydaly na cestu, počtěte si jejich příspěvky ...

Po roce zas, přišel ten čas,
kdy do kasy boudy
přispěj s úsměvem zas ...
 
číslo účtu: 651 777 6001/5500
členové T.O. Pravé poledne: 500,-
ostatní kamarádi a kamarádky: 300,-

Odkazy

Bobešovo výlety do hor [›]
Kolibříci [›]
Foto Domažlice [›]
Fotoalbum Picasa [›]
PS Ptáčata Domažlice [›]
Octoginta Octo [›]
Krumlovský vodácký maraton [›]
PingFest [›]


Jak jsme místo víkendu na vodě opravovali střechu

Celý ten kolotoč událostí nastal v pátek, 19.1.2007 ráno, kdy většina z nás zjistila, že dříví bude letos levnější... Všichni se již těšili, někteří s obavami, na vodu, která byla v plánu. Nicméně první povoďňový stupeň na Otavě, špatná předpověď a nakonec i nemilá zpráva od Frdyho v návštěvní knize rozhodla o celém víkendu.

Napsal Frdy, 19.1. ve 12:36

Přátelé - kamarádi!

Podle informací našich přátel z Přimdy noční orkán Kirill zdemoloval na boudě část sřechy / nevíme jak velkou páč se k boudě nedá zajet/, takže nám asi leje dovnitř. Průzkumný oddíl, složený zatím ze Šata a mne vyráží na obhlídku během několika málo hodin. Zatím dáváme dohromady vybavení a materiál. Další část výpravy může dorazit dnes večer, nebo zítra ráno. Vemte si rukavice a nepromokavky, tež plavky do bazíku a proviant. Dále bychom potřebovali někoho, kdo má auto s koulí a počkal by doma do zítřka, kdyby bylo třeba dovézt nějaký matroš. Volejte mě, nebo Šata po 16.hod to snad budeme vědět víc.

Čtením dalších řádků se dozvíte mimo jiné i to, jak se dá jinými slovy napsat, že jsme kromě chlastání unavili několik akuvrtaček, zatížili střechu nadměrným počtem vrutů a podložek a že těch pár stovek padlých stromů nestálo za řeč.... 

Průzkumný team dorazil na boudu již v odpoledních hodinách a do večera stačil zajisit opravu větší části střechy. Já s Pavlínkou jsme dorazili těsně následováni Plhou a Dany okolo 7 hodiny. Cestou jsme nestíhali koukat na cestu a na padlé stromy zároveň....Zvláště úsek z Přimdy k Václavskému rybníku byl zážitek. Nicméně za světla to bylo ještě děsivější, jak jsme zjistili při návratu.

Došli jsme pro vodu  a Pavlínka okamžitě začala vařit - na jídelníčku byl boršč, a těch cca 10 litrů stačilo i na to, aby si část odvezla Plha do soukromého lesa, když jela v neděli likvidovat polomy. Buchta přivezená z domova však také stojí za zmínku.

Následně zasedl krizový team, který se radil až do brzkých ranních hodin. Vedoucí teamu byl ráno odměněn, neboť výkladní skříň kterou si z předchozího večera odnesl, stála za to. Porada probíhala v komorním duchu, počet šesti lidí na boudě není opravdu obvyklé. I přes dostatek místa se Šato nenechal přesvědčit a z bezpečnostních důvodů zalehl pod krbem s nadějí, že krb udrží padající strom.  Nálada byla výborná a díky tomu jsme také mohli ráno brzo očekávat technický team ve složení Koudelky a jeho rukou. Kouďa dojel se vším objednaným materiálem a navíc přivezl tajemné pouzdro na housle - ale o tom jindy... Mezi stromy se brzy objevilo i vozidlo s Macanem, který dodal zbytek tak moc používaných akuvrtaček. Osobně si myslím, že sbírka čítající cca 8 akuvrtaček se dala i vystavit, bo co kus, to originál... Slovy Macana: no nekup to v bazaru za tři kila...

Zdařilá oprava: spousta vrutů, podložek a bytumelu, balík značky IPA a hořák udělali své. Opět nám nikam neteče a práce byly provedeny odborně na profesionální úrovni. Děvčata se šly mezitím projít, potom uklidily a výprava byla stylově zakončena v sauně na Přimdě.

Plány na sobotní večer se různily, Dany jela kontrolovat mlejn, Šato s Macanem skončili v Meluzíně, Plha šla odpočívat, Kouďa pracovat a my s Pavlínkou jsme se přesunuli do Plichtic, abychom se viděli i s druhou částí nešťastných vodáků ze Kdyně, kterým se uzamčená Otava postavila a nenechala je plout na svých, jindy tak klidných, vodách....

Orkán Kirill, který poničil část střechy na naší boudě v noci dne 18.1.2007 zamíchal našimi plány. Místo na vodu vyrazila část lidí na její opravu.

Detail [›]Na místo se dostavil i náš právník...
Na místo se dosta ...
Detail [›]Záchranný team zahájil opravy, které pokračovali i druhý den...
Záchranný team za ...
Detail [›]Podpurny team se nám staral o proviant abychom se cítili jako do
Podpurny team se ...
Detail [›]Zásahová vozidla na místě...
Zásahová vozidla ...
Detail [›]Terén byl i pro vozidla dost obtížný...
Terén byl i pro v ...
Detail [›]Kuchyně dostala také co proto...
Kuchyně dostala t ...
Detail [›]Padlý strom...jeden z mnoha....
Padlý strom...jed ...
Detail [›]Zase jako nová....
Zase jako nová....
Detail [›]Část záchranného teamu
Část záchranného ...
Detail [›]a po focení už zase jen jedinej dříč....
a po focení už za ...
Detail [›]Teda občas zatáhli i ostatní....
Teda občas zatáhl ...
Detail [›]Jedinej makáč....
Jedinej makáč....
Detail [›]
-
Detail [›]pán velkomožný...
pán velkomožný...
Detail [›]Sakra, já říkal, že jsou ty housle nějak hlučný....
Sakra, já říkal, ...
Detail [›]ach ty vzpomínky...
ach ty vzpomínky...
Detail [›]rychlovarná konvice minulého století...
rychlovarná konvi ...
 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.