BOUDA

PřimdaKalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

Plžík s Borůvkou se opět vydaly na cestu, počtěte si jejich příspěvky ...

Po roce zas, přišel ten čas,
kdy do kasy boudy
přispěj s úsměvem zas ...
 
číslo účtu: 651 777 6001/5500
členové T.O. Pravé poledne: 500,-
ostatní kamarádi a kamarádky: 300,-

Odkazy

Bobešovo výlety do hor [›]
Kolibříci [›]
Foto Domažlice [›]
Fotoalbum Picasa [›]
PS Ptáčata Domažlice [›]
Octoginta Octo [›]
Krumlovský vodácký maraton [›]
PingFest [›]


Alkoholikovi zápisky: Za krásami českého piva 1.

(reportáž od Máni)

Jednou jsem při prohlížení oblíbených stránek http://www.rozzlobenimuzi.com/ [›] narazil na mapu všech pivovarů v České republice. Ihned po prvním pohledu mne napadlo jaký tato informace skýtá potenciál pro všechny potenciální norky. Ti co jsou svobodní a bez partnerek opět můžou najít smysl svého života. Ti zbylí ženatí zase mohou maskovat svého dávného koníčka za turisticko vlastivědnou aktivitu a tím pádem opět najít smysl svého života. Byl jsem o významu této indicie natolik přesvědčen a okamžitě jej poslal svému kamarádovi doktoru obojího práva Férdimu, jež je znám též jako Guru a znalec života. Reagoval okamžitě, musíme je všechny navštívit. Domluva byla jasná necháme to projít hlavou  a pak se uvidí, nebo spíš neuvidí.

Zřejmě se Férdi, nacházel na životním rozcestí a hledal smysl života (pravděpodobně někde v oblasti bermudského trojúhelníku Politika-Myslivost-Rodina, tam kde se ztratilo mnoho nadějných talentů…). Za dva dny vzrušeně telefonoval, první exkurze se koná v Dobřanském pivovaru a poté bude následovat účast na lokálním kántrybále. Bylo rozhodnuto pro několik dalších let se stanou tmelícím prvkem, pro životem znavenou skupinu západočeských třicátníků, pivovarnické výlety. Uvidíme jak se nám všem podaří hozenou rukavici vypít. V předvečer výletu jsem již značně nervózní začal nedočkavě přežvykovat chmel inspirován Šimkovým výletem s Lomcovákem. 

Hlavní skupina vyrážela z Domažlic do Plzně, kde jsme se měli potkat a společně pak dojet do Dobřan. Jak mne Férdy v předvečer informoval nakázal svým spolucestujícím prohibici, aby z pivovaru něco měli. Já jsem se taktéž rozhodl dobrovolně abstinovat, což mi vydrželo přesně do Plzně. Kde jsem spatřil skupinu trampů narvaných jak rampy u stánku. Zakoupil jsem si piva hned dvě, pač forot to je pán. Ve vlaku na Dobřany, plným stařenek, který se chystali navštívit vnoučky v blázinci, jsem objevil skupinu osmi zasmušilých hochů. Vůbec nebyli veselí, asi se strašně pohádali… Během cesty mi Lišák sdělil, že je to jen důsledek abstinence. Než bys řekl švecdostaldocemrukřeč, už jsme byli v Dobřanech. Na nádraží nás přivítal směsice pachů bláznů (je tam blázinec), benzínu (je tam i pumpa) a piva (je tam pivovar). Ferdy nás vedl na jisto (je to zálesák co ucejtí vůni piva a makrely na vzdálenost 7 km) , za pět minut už všichni sedíme v salónku.

Chvilku jsme se dohadovali jaký zvolit postup při exkurzi. Celá skupina se rozdělila na žrouty (nejdřív se nažrat a pak se ožrat) a pivožrouty (nejdřív se ožrat a pak se nažrat). Naděje na shodu byla minimální. Naštěstí někdo začal zpívat Českou hymnu a žrouti si uvědomili, kdo je v Čechách  pánem. Paní vrchní jsme poprosili o velkou plachtu a začali objednávat pivo. Vždy třetinku pro každého a pojedeme to od shora lístku až dolů (viz. příloha). První tři kola proběhly poměrně rychle, tohle tempo by nás vyhnalo za hoďku a půl na déšt. Každý účastník měl možnost hodnotit vzorek na stupnici 1 až 5 - jako ve škole. 1 znamená výborný a 5 nedostatečný,. Většina z nás tak bude dostala šanci se seznámit se známkou lepší než tři a nebude to známka z chování. Asi při pátém kole se přihnal Urbik s Macanem, což způsobilo eskalaci následných událostí. Urbik prohlásil, že malý pivo pít nebude a objednal si velký. Reakce většiny přítomných byla okamžitá a předvídatelná, pivo se začalo ochutnávat po velkých. Malý pivo už pili asi jen tři účastníci, vůbec mne to nepřekvapilo, neboť jsou to homosexuálové. Jejich jména bohužel neuvedu, pač již povětšinou mají partnerky a někdy i děti. Celá akce nebyla naplánována jen jako další pitka a točila se hlavně kolem exkurze v pivovaru. Bohužel sládek i majitel odjeli na regionální pivní soutěž a tak je ochotně zastoupil kuchař pan Kaše. Měl to sepsaný na papírku, a tak byl schopen odpovědět na většinou otázek. Rozhodila ho jen jedna, zda se může krtek rozmnožovat s ježkem, zřejmě neměl odpověď připravenou na papíře.

Kolem šesté, tedy asi po čtyřech hodinách, jsme se museli zvednout a vyrazit na vlak. Další stanice byly Skočice, kde Ferdy domluvil kántrybál u hrobníka ve stodole. Nálada byla výborná a tak jsme zjistili až ve Skočicích, že jsme zapomněli Kolibříka na nádraží v Dobřanech. Byl unavenej a tak si tam schrupnul nu a ujel mu vlak. Macán dobrá duše pro něj dojel právě včas, místní zřízenci jej považovali za uprchlého mentála a chtěli si udělat další čárku za odchyt uprchlého blázna. To se jim naštěstí pro nás a naneštěstí pro kasino nepodařilo, takže v podvečer jsme seděli ve stodole a připravovali se na druhou půlku večera.

Jelikož jsem měl už trochu upito nepamatuju si všechny podrobnosti. Bál probíhal následovně. Pravý poledne to rozbalili jako za starej časů a lokálem se linuly pecky typu Ruty šuty, Stánky a Rosa na kolejích. Dorazily děvčata, takže došlo i na tanec.
Ráno se zbylá část Frdy, Šatan, Macán, Urbik a Máňa probudili ve statku. Paní domácí nás pohostila polívkou a párkama, dali jsme si pár malejch (svět je potom milosrdnější). Do toho nás místní bavič Džery zásoboval historkama. Jedno pivo na tři historky. Byl schopnej se chytnout na každý téma, takže po hodině už to nebyla žádná prdel a proto jsme vyrazili domů. Už se těším na další akci….

Shrnutí:

Pivovar Modrá hvězda – Dobřany [›]
Účastníci 12 - Gerloš, Blejk, Ferdy, Šató, Venca, Kolibřík, Šnajdr,Míra, Lišák, Máňa, Macán, Urbik
Nejlepší pivo Dobřanský dragoun - 16%
Nejhorší pivo Modrá hvězda višňové - 17%
Celkem vypito piv 97 (včetně kántrybálu)
Celkové hodnocení akce Příjemný rozjezd

Graf

 

graf Modrá Hvězda

 

Nápojový lístek

 

Lístek Modrá Hvězda

 

 
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-